Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světélka v temnotě

7. 1. 2008Vánoční svátky jsou minulostí – kdo říkáte „škoda“ a kdo „zaplaťpánbůh“ ?


Už jsme si trochu stačili zvyknout na to, že píšeme jiné číslo na konci letopočtu. Někteří poukazují na význam osmičky v českých dějinách – ano, i já tomu věřím, ale docela určitě vám tady z rukávu nevysypu všechny přelomové dějinné události, které se odehrály v roce XXX8, abych vás přesvědčila, to po mně, prosím, nechtějte :-).
Neustále se utápím v minulosti, ale ne v té národní a nepamatuji si přesně téměř jediné povinně významné datum, přestože historie je celoživotním koníčkem mého otce.


Minulostí je, jak jste si všimli, i vánoční a novoroční titulní stránka, kterou do dneška zdobily fotografie od Iontiho. Stromek odstrojujeme na Tři krále, ale moje stránky dostaly o necelý den více :-).
Chtěla jsem vám pod PF-ku připsat něco, co by vás naladilo příjemně na cestu do neznáma a třeba i rozsvítilo světýlko, ale dočasně jsem ztratila schopnost zářit, byť jako Psí hvězda – Sirius – bych měla být nejjasnější hvězdou zimního nebe.


V posledních hodinách starého roku jsem dostala od dobrého přítele novoroční přání. Nebudu vás zatěžovat slovy, určenými jen pro mě, ale něco bych vám všem od něj přece jen ráda předala, protože tentokrát rozsvítil světélko na cestu temnotou on pro mě.


Přeji tedy i já vám, aby tento rok byl pro vás stejně příjemně oblý, jako číslice, jej vyjadřující. Pamatujte na to, že právě ležatá osmička je symbolem nekonečna. Ať je vám tedy i výrazem nekonečné inspirace a věčně trvající schopnosti snít.


Co bychom byli bez snů?

Co bychom byli bez vzpomínek?

Sbírejme ty nejkrásnější sny, ty nejkrásnější vzpomínky a okamžiky našeho života.
Jsou jako maličké diamanty na hromadě písku všednosti.

Jsou to světélka, která nám i v největších temnotách připomínají, že byly a zase budou lepší časy, že život má smysl.ObrazekVaše Psí Hvězda

Autorem fotografie je - již tradičně - Inti. Jeho inspirativní fotografické výlety do světů krásy, fantazie a "ohromných maličkostí" budou od nynějška mé příspěvky provázet častěji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Světýlka

(Kat, 27. 8. 2008 22:48)

uplynulých dní i budoucích dní. S přítelem po boku i bez něho, ale světýlka které dostaneš tě budou hřát i když tu nikdo nebude. Děkuji

...

(Lilithka, 24. 1. 2008 22:25)

Moje světélka v temnotě. Zhasínají, ale vždycky najdu nějaké nové. Možná je to jen transformace a existují pořád, jen je nevnímáme. Děkuji ti za to, že jsem nad svýma zkusila přemýšlet...