Jdi na obsah Jdi na menu
 


...o ztrátách a nálezech

3. 4. 2010
 
Mí milí čtenáři, přátelé i náhodně sem zabloudivší!Další rok je téměř za námi. Pro někoho byl dlouhý až příliš, pro někoho neskutečně krátký. Pro někoho úspěšný, pro někoho obyčejný, pro někoho plný aktivity a pro někoho byl jen dalším časovým úsekem, který je nutné přetrpět.

Patřím k lidem, kteří mají nutkání ke konci roku rekapitulovat, co se podařilo, co ne, čemu se vyhnout (upřímně – bere to někdo vážně?) a co by se dalo zlepšit.
Naše rodiny v tomto roce postihly nenahraditelné ztráty, které mi nepříjemně připomněly mou vlastní smrtelnost a vrátily mi kruté vzpomínky, o kterých jsem si myslela, že jsou už dávno zasuté v nevědomí.
I já jsem utrpěla několik ztrát, duševních a citových. Přišla jsem nejen jsem o část své tvorby, jak někteří z vás vědí - přičemž podle odborníků je náprava ještě daleko – ale také o jistotu, o iluze a o víru v jeden vztah. Schylovalo se k ní dlouho a já během té doby ztratila schopnost toužit po něčem jiném než po návratu původního stavu. Nedokázala jsem se už z toho vypsat, jak jsem to dělala dřív, ani pracovat s tvorbou někoho jiného. Hledala jsem jiný způsob sebevyjádření, začala jsem se učit nové věci. Musela jsem úplně změnit své priority a na těchto stránkách je zřetelně vidět, že psaní už není na prvním místě. Neměla jsem už na ně energii a dost dlouho trvalo, než jsem zase našla odvahu napsat a veřejně vyjadřovat své myšlenky. Během tohoto roku jsem pomalu uhasínala a pro některé lidi jako bych přestala existovat.

Proto je tento konco-novo-roční článek hlavně omluvou těm, kterým jsem nedokázala splnit slib, a poděkováním všem, kteří se mnou celou dobu byli. Těm, kdo nezapomněli na mé souhvězdí a přesto, že jsem byla mimo, nepublikovala, nekomentovala a příliš nekomunikovala, se mnou neztratili kontakt a často se ozvali i z vlastní iniciativy.
Dokázali jste mě udržet naživu pro svět fantazie a i vaším přičiněním se ze mě nestal zahořklý duševní invalida.

Letos mi jeden z mých přátel ve vánočním blahopřání napsal, že bych jako Eva měla vánoční svátky sama sebou považovat za začátek nových časů, a kdoví, možná i lepších. Protože nikdo nikdy nevíme...
On má pravdu. Může být líp. Když ne hned, tak později, ale musíte to chtít a pustit tu možnost k sobě.
To vám pro letošní rok i pro léta budoucí z celého srdce přeje

Psí Hvězda

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář