Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínky a sny - úvod

29. 8. 2007


Vzpomínky a sny jsem začala psát někdy v roce 2004. Tehdy jsem si s něčím jako je kánon nedělala hlavu, prostě jsem jen psala a o rok později byla ráda, že se první díly líbí.

Jak se ale vyvíjela původní předloha – knihy o Harrym Potterovi od J. K. Rowlingové – zjistila jsem, že původně zamýšlená mírná odchylka se stala propastnou.. Už se nelze vymlouvat na to, že o době Pobertů se toho moc neví, dnes už musím prohlásit, že Vzpomínky a sny jsou dokonalá AU, tedy česky řečeno, že se hodně liší od předlohy.
Pokud jste vyznavači čistého kánonu a rozčiluje vás každá odchylka, snad to raději ani nečtěte. Rozvíjet myšlenky, momenty nebo možné dějové linie v rámci kánonu a se striktně určenými postavami a prostředím je náročné a já smekám před každým, kdo to zvládne a přitom ještě dokáže napsat něco objevného a neotřelého. Přiznám se bez mučení, že já neznám děj HP dokonale, ačkoli jsem přečetla všech sedm dílů. Místo dokonalé znalosti předlohy jsem začala rozvíjet úplně jiný příběh, jak se mohl stát v úplně jiné paralelní realitě.

Zabydlela jsem svůj příběh postavami, o kterých nikdy nikdo neslyšel ani nečetl, v Bradavicích mi učí několik profesorů, které nikdo nezná, lidé, kteří měli přežít válku s Voldemortem, u mě zemřou a někteří, kteří zemřeli, přežívají.
Vy, kdo tento příběh ještě neznáte a teprve se chystáte začíst, vezměte to na vědomí a užijte si to :).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tak jsme tu

(kat, 26. 9. 2007 1:14)

a musím přiznat máš nádherný design. Myslím to nahoře. Jelikož nemám kam psát píšu sem. těším se na další příspěvky, které sem přibydou. Hodně úspěchu se stránkám, hodně komentářů a lidiček, kteří je píšou a hlavně nevčerpatelnou fantazii, abychom my mohli co číst. Arigatoo.