Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj první, moje první... Psí Hvězda

2. 2. 2008
Moje první fanfiction

S fanfiction jsem se setkala poprvé v roce 2004 díky Krysce na http://www.kryska.bloguje.cz/. Do jejího Doupěte jsem si chodila číst Barbara Kohena, povídku na pokračování na motivy počítačové hry. Byla už tato povídka fanfiction? Nejsem si až tak jistá, ale z odkazů na jejích stránkách jsem se dostala k Matero (www.matero.bloguje.cz) a jejímu Harrymu Potterovi a zaklínačce Kestrel. Spojuje Harryho Pottera a Szapkowského Zaklínače, a její Sirius Black je kouzelný a naprosto neodolatelný. Do takového jsem se zamilovala a tak ho vidím a budu vnímat vždycky, bez ohledu na to, co jsem četla později jinde.
Pravda, ke konci už děj  poněkud sklouzl do naivity, ale to je jen můj názor, ne nějaká obecně platná pravda, a na kouzlu mu to příliš neubralo.
V každém případě právě jim dvěma vděčím za to, že jsem se přes další odkazy dostala až k tehdy největšímu českému archívu HP povídek a že jsem si vůbec koupila první knihu o Harrym Potterovi.

Moje první anime

… byly docela určitě Želvy ninja, to jsem ještě nevěděla, že něco jako anime vůbec existuje. Bojovka dobro versus zlo, která mě osobně nijak moc nenadchla.

Moje první manga

Crimson spell. Fantasy slashový příběh, recenzi najdete na http://www.napoj-lasky.com/view.php?cisloclanku=2007020008.
Chcete – li si stáhnout dosud publikované části, najdete ji na http://savefile.com/projects/948170

Můj první slash

To byl Slash od Tinočky. Byl to příběh plný něhy, SB/RL, typu „first kiss“. Našla jsem ho na stránkách, které bohužel už neexistují. Po autorce jsem musela nějakou dobu pátrat, abych se ujistila jejím autorstvím, a dle jejího vyjádření bude tato povídka časem k nalezení na jejích vlastních stránkách.

Právě teď, během vkládání článku, se mi ozvala Tinočka s informací, že zmiňovanou povídku najdu na čerstvě zřízených stránkách zde.

Má první publikovaná povídka

Vzpomínky a sny, na www.fanfiction.potterharry.net a na těchto stránkách. Srdeční záležitost, můj relax, psychoterapie, moje touhy… moje všechno. Až ji dopíšu, asi umřu…

A nakonec – můj pseudonym

Nepatří tak zcela k dotazům na první setkání s literárními útvary, ale přesto ji připojím, protože si mě mnoho lidí plete se Siriusem Blackem.
Můj pseudonym – první, takže alespoň tím zapadá do tohoto útvaru – vznikl z eurotelo – chatového nicku sirius333. V době, kdy jsem si jej dala, jsem se cítila skutečně jako hvězda – ale protože jsem byla tak trochu „studený čumák“, dala jsem si jméno nejjasnější hvězdy zimní oblohy. Když jsem se rozhodla publikovat svou první povídku, zvolila jsem pseudonym podle ní, aniž jsem si uvědomila, že to zároveň evokuje představu Siriuse Blacka…
A tím jsem nikdy nebyla, nebudu a být nechci.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

odpoved

(Psi Hvezda, 15. 2. 2008 21:24)

iviku, moje zpovědnice je sirius333@centrum.cz (btw - adresu mám na titulní stránce . Těším se a nezapomeň uvést co nejpřesnější odkazy.

:)))

(ivik.bublik, 15. 2. 2008 20:21)

chtěla bych se zeptat, kam ti mám poslat svou zpověd???? díky

...

(Lilithka, 12. 2. 2008 21:36)

Tenhle dotazník byl skvělý nápad, děkuji Ti za něj. Je vždycky fajn dozvědět se něco víc o ostatních. O některých z nich dokonce slyším poprvé.

No a musím se přiznat, že já Tvoji přezdívku taky špatně pochopila. Ale to nejdůležitější - až ji dopíšeš, neumírej, ju ;).