Jdi na obsah Jdi na menu
 


ivik.bublik

22. 2. 2008
Moje první fanfiction

K fanfiction mě vlastně přivedl můj bratr, i když nevědomky. Někde se dozvěděl, že existuje volné pokračování HP a Fénixova řádu a že se to jmenuje HP a Dech jednorožce - http://www.reia.mysteria.cz/hpadj.php?page=list.
Tenkrát mi tvrdil, že to napsala JKR, on sám nevěděl, jak to je. Když jsem to čela, spíše hltala, došlo i že to nebude od JKR a tak jsem začala pátrat, jestli existují další takoví skvělí lidičkové, co píší povídky. A že jsem jich našla!
První odkaz, na který jsem klikla, byl odkaz na Blanch, která ve světě ff znamená velmi mnoho. Povídka, kterou jsem od ní četla jako první, byl Čistící lektvar - http://blanch.blog.cz/rubriky/cistici-lektvar,
a další byla Jak zatočit se Severusem Snapem
http://blanch.blog.cz/rubriky/jak-zatocit-se-severusem-snapem. Tam jsem si Severuska zamilovala a od té doby je mnou nejoblíbenější postavou. Tato povídka byla zlomová a já se rozhodla napsat svou první povídku. Chtěla jsem po Blanch, aby se na to podívala a řekla mi, jestli stojí za to psát – ona mi ale odpověděla, ať se nezlobím, že tohle nedělá, že ji o to žádá mnoho lidí. Tak jsem povídku poslala na stránky, které mám v První publikované povídce.


Moje první anime

První? No to vážně nevím, jako první by se dal dokonce považovat Večerníček :), ale jako animovaný seriály nevím… Želvy ninja, Willy Fog, Simpsonovi, jo jasně už mě to napadá… Tom a Jerry!! To je dokonalý, tomu se musím smát i po tolika letech.


Moje první manga (shonen ai)

Byl to příběh Loveless a přivedla mě k němu Lebel a další na stránkách Blanch. Myslím, že si o tom holky povídaly a tak jsem se zeptala, co to vlastně shonen ai je, dostalo se mi dopovědi, že ať se na to podívám sama a pak se uvidí, jestli se mi to líbí. A zalíbilo se mi to moc!
http://akaly.blog.cz/0706/loveless-recenze
http://www.youtube.com/watch?v=kzU03sCGWLk


Můj první slash

První slash, co jsem si přečetla, byla Výuka tance od Taťány Orlovské na HSS a musím upřímně říct, že se mi z toho dělalo šoufl – nikdy předtím jsem nic podobného nečetla, ale na mých stránkách se rozjela nějaká diskuze o slashi a tak jsem si něco přečetla, abych věděla oč jde. No, než jsem začala cosi kritizovat, rozhodla jsem se napsat svůj první slash - Harryho nejhorší sen
http://www.ivikbublik.estranky.cz/clanky/jednorazovky-slash/harryho-nejhorsi-sen a holkám se to kupodivu líbilo a tak jsem začala psát další a další a další no a ted?? Je to můj nejoblíbenější žánr – poslední dobou nepíšu nic jiného :)), za což děkuji Lebel a Falkiře, které onu diskuzi u mne začaly :))


Má první publikovaná povídka

Poslední boj s pánem zla:
http://harrypotter.fanfiction.cz/view.php?cisloclanku=2006081701


A nakonec – můj pseudonym

Přezdívka Ivík je jasná – jmenuji se Iva a Ivíku mi říkala moje kámoška ze základky. Bublík, to je od slova bubllina – tak mi říkaly holky na střední, kdy jsme si vymýšlely divné přezdívky. Nedivte se, holky na zdrávce se často nudí. První kámoška měla přezdívku edémek (edém = z latiny otok) další měla přezdívku hematomek (hematom je modřina nebo vylití krve) a já měla bublina to je jasné všem doufám. Takže nějak jsem to spojila dohromady a poprvé jsem to použila na svůj mail.

No a Blanch se mi postarala o další přezdívku - Ajví – prý si poangličtila moje jméno :)) mě se to moc zalíbilo :)))

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:())

(ivik.bulik, 25. 2. 2008 7:50)

blanch: jsem za to strašně ráda, že jsi mě odmítla. musela jsem se vyrovnat s faktem, že ne všichni ke mě budou v životě vstřícní a že si vše musím vydobít sama :))) a to že jsi u mě pečená vařená, je pro mě tou nějvětší odměnou za snad dobře vykonanou práci - díky moc :)))

Sevík forever

(Blanch, 24. 2. 2008 21:13)

:))) Jj..Ajví Ajví..docela se to uchytilo, používá to už dost lidí :))

Páni..já jsem už úplně zapomněla, že ses mě na něco takového ptala..vím, že se mě na to ptalo strašně moc lidí a já jsem nikoho nechtěla zklamat, tak jsem všechny odmítla.. no a vidíš, kde dneska jsem..(u tebe..pečená vařená) :)))