Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bea

14. 2. 2008
Moje první fanfiction

Moje první fan… Ach jak těžká otázka.:-) A myslím to doslovně. Na svoji první fanfiction si nevzpomenu, stejně jako si nikdy po testu nepamatuju otázky.
Ale vzpomenu si na jednu ze svých „prvních“ fan. Bylo to na stránkách http://aku.no.tenshi.sblog.cz a povídka se jmenuje Sesshoumarova malá holčička. Jo, na těch stránkách asi tohle šílenství začalo…:-)


Moje první anime

No, pominu-li bláznivé Pokémony, jejichž érou si prošel asi každý, tak to byla Princezna Mononoke. Tehdy jsem to sice ještě nevnímala jako anime, ale vem to čert. Když bych šla úplně do minulosti, tak moje vůbec první anime byla Willy Fog na cestě kolem světa za osmdesát dní, protože jak jsem se dozvěděla, tak na tom kouzelném dílu spolupracovali japonští animátoři.

Jinak první anime, které jsem vnímala jako anime byl Inuyasha. I když jsem ho dodnes nedokoukala přesto na něj vzpomínám a vzpomínat budu s nostalgií a láskou :-)

A první anime z oblasti shonen-ai? Loveless. Zásluhou Amatéra. Dodnes nezapomenu na ten šok, když se hlavní postavy poprvé políbí.

Co se odkazů týče, tak jak Mononoke-hime, Willyho Foga tak Inuyashu jsem viděla v televizi. Takže asi nic. Loveless jsem prvně viděla na youtube, ale už to asi vymazali. Jinak recenze zde http://www.shonen-ai.estranky.cz/clanky/moje-nej-shonen/loveless

Moje první manga

Jednoznačně Boys next door od Kaori Yuki :-) K tomu nemám co dodat… To se nedá popsat. To se musí číst.
Recenze: http://chidori.sblog.cz/bnd/  a je jich tam mnohem víc :-)
Ke stáhnutí: www.mangacesky.wz.cz rubrika Čítárna. A taky jich je tam víc:-)


Můj první slash (případně shonen-ai nebo yaoi)

Odpověď bude samá jako u První anime. Nevzpomenu si. Ale mám za to, že jedna z prvních byly Zásady od Amatéra. Fandom – Inuyasha.:-) a dojem? V první řadě šok, ale pak jsem tomu přišla na chuť… Byla to provokace takového kalibru, že jsem prostě neodolala. A rovnýma nohama skočila do závislosti na shonen-ai a yaoi následovalo hned za ním.:-)


Má první publikovaná povídka

Povídka z Kalenda Star. Nerozdělená se jmenuje Leonův anděl. Na stránkách je v sedmi částech, přičemž… Víc neprozradím, přečtěte si :-) /když reklama, tak reklama :-)/
Odkaz: http://www.stripky.estranky.cz – mimochodem, taky není jediná:-P


Můj pseudonym

Bea. A jak to vzniklo? Docela složitě.
Kdysi jsem napsala povídku. Jedna postava se jmenovala Barbara. Zcela záměrně a egocentricky jsem ji pojmenovala po své maličkosti, třebaže já se píšu trochu jinak. Ale k jádru pudla…
Z Barbary se časem utvořila Bee (Barbara je pro použití přece jen trochu dlouhé). A tahle přezdívka se mi natolik zalíbila, že jsem ji začala používat jako své internetové inkognito.
Pak jsem začala psát a myslet na to, že bych své povídky uveřejnila. Ovšem z osobních důvodů jsem nechtěla, aby se „ony povídky“ a přezdívka Bee, propojily (možná zbabělost, možná jen naprosto nutná a nevyhnutelná opatrnost). Ale Bee jsem se tak nějak pořád nechtěla vzdát.
Tak jsem prostě jen zaměnila písmenko. A Bea byla na světě.:-)

Děkuji vám za pozornost, toť pro dnešek vše. A navštivte mě někdy… :-) Třeba.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář